Navigate / search

Vaipade ja pehmemööbli puhastamine

Need, kes vaevlevad tolmulestafoobia käes või peavad taluma koide rünnakuid, taipasid ehk hiljutist pakast ära kasutada. Kel see seekord tegemata jäi, neil jääb loota uuele külmalainele – miinuskraadidest on kodu kasimisel palju abi.

www.puhastushaldjas.ee

Mida pikemalt kestab paarikümnekraadine pakane, seda rohkem on aega kutsumata külaliste hävitamiseks: koid ja tolmulestad hukkuvad alla 20 külmakraadi juures juba kuue tunniga, 18–20kraadise külma käes ööpäevaga.

Et ilmale iialgi loota ei saa, mõelge läbi, millised vaibad-rõivad-tekid-padjad kõige rohkem tõhusat puhastust vajaksid ja tarige need esimeses järjekorras rõdule või aeda tuulduma. Eramuomanikel on sellega muidugi muretum, suurte kortermajade ümbruses tasub kõigel, mis rõdule ei mahu, hoolega silm peal hoida.

NORWEX MICROFIIBER TOOTED.
Microfiiber puhastustooteid hakati valmistama Norras 1994.a. firmas Miljoprudukter AS. Tänaseks on emafirma asunud Kanadassse, see suhteliselt noor ja tugeva marketingiga ettevõte on juhtiv microfiiber toodete ja uute koristustehnoloogiate alal. Norra eksperimendist puhastuse uue tehnoloogia vallas ongi tuletatud nimetus NORWEX.

Norwexi juhtmõte on loodussäästlik puhtus meie kodudes.Norwexi tooted ei vaja mitte mingeid kemikaale sisaldavaid puhastusvahendeid, vesi ja microfiiber kangas on kogu tehnoloogia alus.Sellest tulenevalt säästame keskkonda, enda ja lähedaste tervist kodukeemia mõjude eest.

Norwexi microfiiber toodete eelised on:
• Odavaim koristusviis- vee ja pikaaegse kasutusega microfiiber (MF) kangaste kasutamine on kokkuhoidlik, ei ole vaja teha kulutusi kodukeemia vahenditele
• Kiirus ja efektiivsus – puhta vee ja MF kangaga tehtud koristus on põhjalik ja tulemus kestev
• Tervislik – ei kahjusta tervist, kuna kemikaale ei tarvitata
• Loodussäästlik – ei kasutata keskkonda koormavaid kemikaale

https://www.youtube.com/watch?v=3SGfl7NL9xo

MF kanga koostis ja töö põhimõte. MF on imepeenike polüesteri ja plüamiidi segakiud, mille paksuseks on 1/200 inimese juuksekarva paksusest. Ühes Norwexi kõrgemakvaliteedilises MF kangas on ca 2 miljonit MF kiudu. Ühes grammis MF tootes on 69 km kiudu.Konkureerivate toodetega võrreldes on Norwexi microfiiber kangastel parimad tiheduse näitajad, seega ka parem puhastusvõime. Puhastusvõime põhineb antistaatilisel (kuivkoristuse puhul) ja kapillarjõul (märgkoristuse puhul). MF kanga struktuur annab nii positiivseid kui negatiivseid laenguid, tänu millele töötab ta nagu tolmuimeja, olles võimeline endasse imema 7 korda rohkem mustust, kui on kanga enda kaal. Mustus imendub lappi ja ei pudene sealt välja. Puhastatav pind on koheselt puhas ja kuiv. MF kangas tekitab antistaatilise oleku. Tolm ja mustus kogunevad samale pinnale pikema aja jooksul, kui puhastada sama pinda mõne teise tootega. Märgkoristusel annab eeliseid väga suur vee imemise võime. Alloleval joonisel võrreldakse MF ja puuvillast kangast, sruktuurne MF kangas on võimeline endasse koguma ja endas hoidma kordades rohkem mustuse osakesi.
Kuna kõik puhastatavad pinnad saavad MF kangaga puhastades koheselt puhtaks ( ei toimu ühe (mustuse)kihi asendamist teise (kemikaali) kihiga) nagu see kodukeemiaga puhastades toimub, ei jää mikroobidel paljunemiseks enam soodsat keskkonda. Kui võrrelda tavalist põrandamoppi MF kangast mopiga on esimeses mikroobide paljunemiseks väga head tingimused.
Norras kasutatakse Norwexi kangaid opiruumise desinfiseerimiseks. Kemikaalidega desinfitseerimisel tapetakse küll bakterid, kuid nende jääkidel hakkab umbes poole tunni pärast kasvama uus kiht baktereid. Microfiiber kangas korjab aga bakterid oma sisse ega lase neid sealt enam välja, seega ei jää pinnale surnud baktereid ja saastumine toimub uuesti tunduvalt pikema aja järel.

MF kanga hooldus. Mustuse eemaldamine MF kangast toimub pesemise teel. Pesta võib käe vahel seebi ja veega, või pesumasinas pesuvahendeid kasutades. Vee temperatuur võib olla kuni 90 kraadi. Ei tohi kasutada konditsioneere (pesuloputusaineid), kuna struktuurne MF kangas imab konditsionneri niivõrd, seda ei ole võimalik välja loputada. MF kanga kauakestvust iseloomustab see, et teda on võimalik pesumasinas pesta kuni amortiseerumiseni 2000 korda. Microfiiber põrandamopi hooldamisel tuleb silmas pidada, et märgkoristuse mopp ei jääks pärast töötamist kuivama mopihoidjale. Moppi on vaja kuivatada eraldi, et kinnitustarrad ei kahjustuks.

MF kanga tootmine. Tootmine on koondatud suurte tekstiilitraditsioonidega Hiinasse. Tootmine on puhas, allutatud emafirma kontrollile, Saksamaalt pärit kaasagne sisustus tagab ühtlase kvaliteedi. Ometi on ka selle tootmise juures operatsioone, mida kvaliteedi saavutamiseks sooritatakse käsitsi: näiteks sulatatakse kangaste nelja nurga owerloki otsad küünlaleegil, mis tagab hargnematuse.

MF kanga kasutamine. Norwexi MF kangad on kasutusel kodukoristusel, tervishoiuasutustes, hotellides, restoranides, kõrgtehnoloogiliste seadmete hooldusel, büroodes ja kus iganes. Lai tootevalik annab võimaluse täielikult loobuda kemikaalide kasutamisest erinevates kohtades. Eriti peab soovitama MF kangast tooteid inimestele, kes on allergilised. Lisaks annavad microfiiber tooted head efekti pööratud naha, nahkmööbli, tugevasti määrdunud käte, ujumisprillide jm puhastamisel. On välja kujunenud rahvusvaheline värvikood professionnalses koristuses:punane –WC, sinine-elutuba, roheline-köök, kollane- vannituba. Neid värve saate vastavalt ka oma klientidele soovitada Isiklikus hügieenis leiavad kasutamist Microfiiber saunalinad, turbanid, meigirätikud ja mäekristallist deodorandid.
Norwexi MF tooteid turustatakse Norras, Kanadas, USA-s, Austraalias, Jaapanis, Hiinas, Taanis, Lätis ja 2003.a. sügisest ka Eestis. 2004. a. Alustati müügiga Iirimaal, Venemaal, Ukrainas ja Islandil.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website